/ / Lara - Osamena

Lara - Osamena

97
  • Формат: MP3
  • Жанр: Новинки
  • Длительность: 3:35
  • Размер: 8.32 MB
  • Качество: 320 kbps
  • Дата релиза: 15 июнь 2021
Скачать песню Lara - Osamena в качестве 320 kbps и длительностью mp3 3:35 или слушать онлайн бесплатно
Слушать онлайн
Lara - Osamena
Текст песни Lara - Osamena
Осамена
Во овој тажен град
На покриви од тага, сама
Немо танцувам
Осамена

Во ѕидови од хартија
Во корици од тага, сама
Солзи пишувам
Осамена

Мрак
Долго заспивам
На перници од тага
Во кревет од страв
Низ пекол и мрак
Без нас
Мрак
Уште сонувам
На перници од лага
Ко оков на врат
Те носам по пат
Осамена

Во сама себе јас
А толку пати паднав, станав
Во виори од мрак
Осамена
Zamp3.net - Скачать песню в mp3